Cum sa iti faci o licenta gratuita pentru Zmodeler 3

« Older   Newer »
  Share  
-CLD- Vos
icon14  view post Posted on 25/12/2012, 18:48 by: -CLD- Vos




Astazi va voi arata cum sa faceti o licenta pentru Zmodeler 3 gratuita , aceasta find valabila doar 14 zile , dupaia vedem noi ce facem.
Mai intai downloadati acest zmodeler , este cel original nemodificat www.zmodeler3.com/files/zmodeler3_20121207.zip
Acum sa trecem la treaba
Pasul 1. Faceti-va un cont aici https://www.zmodeler3.com/account/
Pasul 2. Deschide Zmodeler3 si cautati butonul About , este o iconita galbena , faceti click pe el
Pasul 3. Dupa ce ati deschis about , dati click pe License Information
Pasul 4. Deschideti un text document si in el ve-ti scrie acel cod de la Platform ID (la fiecare calculator va fi diferit)
Pasul 5. Revenim la cont , dupa ce v-ati logat ar trebui sa va apara acest tabel:
Atentie: Ca sa va apara in stanga chestia cu my computer , intrati la personal setings , va scrieti toate datele acolo fara forum username , dati apply apoi acolo unde ati scris adresa de email , in dreapta aveti o mica iconita , dati click pe ea si ar trebui sa va scrie ceva de genu ca adresa e in curs de verificare , dupa ce ati facut toate astea ar trebui sa va apara chestia cu my computers ca in poza pe care am puso!
license_guide02
Pasul 6: |Completati totul la fel cum am facut eu in poza , in afara de platform id , acolo il veti pune pe al vostru (cel care l-ati pus in text document) apoi dati click pe add new platform , ar trebui sa arate asa:
license_guide03
Pasul 7: Se da click pe my licenses din stanga
Pasul 8: Ar trebui sa va apara ca in poza de mai jos , inainte de a confirma , trebuie sa bifati ''oferta'' de mai jos , dar mai intai dati click pe acel semn al intrebarii si dupa aceea il bifati.
Eu in poza am uitat sa bifez acea oferta , dar trebuie neaparat bifata
license_guide04
Apoi dati apply!
Pasul 9: Ar trebui sa va apara jos un cod , il puneti si pe acela in acelasi text document cu platform id
license_guide06
Pasul 10: Se intra in zmodeler 3 apoi se intra la about si apoi la license , selectati din text document codul de la license key (doar codul nu si denumirea) dupa ce ati dat click dreapta si copy , intrati acolo unde aveti zmodul deschis la licenses si tineti apasat shift o secunda , ar trebui sa se intample ceva
Pasul 11: Se intra iar in tabel , se da la my licenses si dati click pe validate , va apare un cod , ii dati copy , si intrati iar in zmod unde aveti aboutul deschis la licenses si tineati apasat shift si trebuie sa se confirma licenta.
Pasul 12. Intrati in tabel si dati save.
Asta a fost tot sper ca ati reusit!
TUTORIAL CREAT DE MINE SPECIAL PENTRU ACEST FORUM , NU VREAU SA IL VAD ALTUNDEVA!
 
Top
13 replies since 25/12/2012, 18:48   1037 views
  Share